Logo

تاریخچه گروه

در سال‌های ابتدایی تاسیس دانشگاه بناب، گروه مهندسی کامپیوتر و ریاضی در سال ۱۳۸۴ تشکیل شد، و از سال ۱۳۹۱ همزمان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ریاضی به طور مستقل توسط گروه ریاضی دانشگاه بناب آغاز گردید.
علاوه بر رشته ریاضیات و کاربردها در مقطع کارشناسی، این گروه در مقطع کارشناسی ارشد در گرایشهای ریاضی کاربردی، آنالیز و هندسه نیز دانشجو می پذیرد، همچنین گروه ریاضی دانشگاه بناب از سال ۱۳۹۲ مجری دوره دکتری تخصصی در گرایش هندسه است.
هم اکنون گروه ریاضی دانشگاه بناب دارای 10 عضو هیات علمی است که  3 نفر استاد 2 نفر دانشیار و 5 استادیار می باشند.
چاپ و ارایه مقالات با کیفیت بالا و نیز انتخاب پژوهشگر برتر در تمام سال های تحصیلی بجز سال ۱۳۹۶، از اعضای هیات علمی این گروه، به سبب فعالیت های پژوهشی ارزنده، و نیز انتخاب استاد نمونه آموزشی در سال ۱۳۹۶ از گروه ریاضی، از جمله افتخارات اعضای هیات علمی گروه ریاضی دانشگاه بناب است.
برگزاری ششمین سمینار بین المللی هندسه و توپولوژی ایران در سال ۱۳۹۰، سومین سمینار تاریخ ریاضی ایران در سال ۱۳۹۱ و نیز ۲۲امین سمینار آنالیز ریاضی در سال ۱۳۹۵ را می توان به عنوان سوابق شاخص علمی اجرایی گروه ریاضی اشاره کرد.
کسب مدال برنز مسابقات ریاضی کشور در سال ۱۳۹۵، ازجمله افتخارات کسب شده توسط دانشجویان ریاضی دانشگاه بناب می باشد.
تا مهر ماه 1400 نزدیک به 130 نفر در مقطع کارشناسی، 120 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و نیز 5 نفر در مقطع دکتری تخصصی از دانشگاه بناب فارغ التحصیل شده اند.

  • ویرایش شده
  • در دوشنبه هفتم اسفند 1402
  • توسط مدير سايت گروه ریاضی
  • تعداد بازدید صفحه : 1263